Logo
Op.Dr. Onur GÜRBÜZ
TR EN DE
RANDEVU Danışma Hattı 0212 709 25 25 / 0532 333 76 97
FacebookTwitter
Merak Edilenler
Onest Saç Ekim Merkezi
Anasayfa  /  Merak Edilenler
Ekilen saçlar dökülür mü?

Saç ekimi işleminde donör saha (saçları aldığımız bölge) temporal ve occipital (kulak üst kısmı-şakak bölgesi ve arka kısım “ense üzeri” ) bölgedir. Bu bölgedeki saçlar ömür boyu yaşamaya programlıdır. Bizim operasyonda yaptığımız işlem; bu bölgedeki saçları eksik olan diğer alana “taşımak”. Bu nedenle ömür boyu dökülmezler. Sadece dikkat edilmezse kafa arkasında tepeye çok yaklaşılırsa, bu bölge ileride dökülme ihtimali olan saha ise o zaman dökülme yaşanabilir. İşlemin dikkatli yapılması, donör sahanın iyi tespiti önemlidir.

Ekilen saçlar değil, kendi saçlarınız dökülebilir. Eğer sıklaştırma şeklinde bir ekim yapılırsa, ekilen saçlar ömür boyu kalır; ancak aradaki kendi saçlarınızın dökülmesi devam eder. Bu nedenle ikinci bir seans gerekebilir. Eğer sıklaştırma yapılırken yüksek sayıda saç ekilirse ileride kendi saçlarınız dökülse bile ekim gerekmeyebilir.

ONEST Güncel Yazılar
Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcılara bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Yazılanlar Op.Dr.Onur Gürbüz 'ün yasal izni olmadan kopyalanamazlar, kullanılamazlar.
Logo
Harita
Hakkı Yeten Caddesi Terrace Fulya Center 2 / 72 ŞİŞLİ - İSTANBUL
Telefon
0850 840 66 87 / 0532 333 76 97
Mesaj
info@sacekimestetik.com
Facebook Twitter Gmail Buney
Dost Siteler
Alt